Menu
Home Page

Governor Information

Name

Type

Date Initiated

Appointed By

Term of Office

Mr Abel Roche

Co-opted

28.09.16

The Governing Body

4 Years

Mr Alastair Kendall

Foundation

05.07.16

The Foundation Governors

4 Years

Dr Andrew Telford

L.A

 

The Local Authority

 

Mrs Caroline Watt-Boyd

Co-opted

26.09.2017

The Foundation Governors

4 years

Mr Chris Mapp (Chairman)

Co-opted

24.06.2015

Kym Dall’occo

4 years

Mrs Debra Swain

Staff

24.06.2015

Staff

4 years

Mr Gerard McLachlan

Parent

02.12.16

Parent Vote

4 Years

Mrs Jane Clarkson

Headteacher

 

NA

 

Mrs Jodie Mctear

Parent

02.12.16

Parent Vote

4 Years

Mr Lee Bennett

Parent

04.02.2013

Parent Vote

4 years

Mr Michael Smylie

Parent

13.01.2014

Mary Morgan

4 years

Mrs Shirley Wyse

Foundation

01.02.15

The Foundation Governors

4 Years

 

Mrs Sue Keen

 

Foundation

01.09.2015

The Foundation Governors

4 Years

Mr Stephen Boyd

Co-opted

26.09.2017

The Foundation Governors

4 Years

 

Top